O firmie

Struktura firmy

  • Dział sprzedaży - Zajmuje się obsługą klientów i doradztwem w zakresie sprzedaży produktów i rozwiązań reklamowych, utrzymuje stały kontakt z klientami z Polski i zagranicy.
  • Dział projektowania i grafiki - Wsparcie klienta doświadczeniem technicznym i artystycznym, zarówno w poligrafii jak i znakowaniu odzieży
  • Dział produkcji - Zajmuje się produkcją, znakowaniem odzieży i gadżetów reklamowych oraz kontrolą jakości. Firma korzysta z nowoczesnych linii technologicznych do wykonywania zdobień: nadruków sitodrukowych, nadruków termotransferowych i haftów (maszyny hafciarskie Tajima, karuzele sitodrukowe Sportsman). Szyjemy również odzież na specjalne zamówienie.
  • Magazyn - Pakowanie towaru dla klienta. Duży wybór odzieży dostępnej „od ręki”
  • Dział logistyki - Optymalizacja przepływu towarów, transport, dokumenty przewozowe i eksportowe

Specjalizacja - odzież reklamowa

Od dwudziestu pięciu lat z powodzeniem działamy na rynku reklamy. Prowadzimy działalność w zakresie druku, projektowania i dystrybucji odzieży. Wieloletnie doświadczenie i wdrażanie coraz nowszych rozwiązań w zakresie aplikacji na tekstyliach sprawiło, że firma Agraf stała się jednym z największych dystrybutorów marki Promostars, Geffer, Crimson Cut, Mark the Helper na świecie oraz liczących się firm z branży odzieży reklamowej i BHP w Polsce.

Dynamiczny rozwój naszej firmy w Polsce przekonał nas, że ekspansja na rynki zagraniczne jest nieuniknionym krokiem. Aktualnie współpracujemy z klientami z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Bułgarii, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Danii, Szwecji i Norwegii.

Prowadzimy sprzedaż wewnątrzwspólnotową, dla klientów spoza UE przygotowujemy odprawy celne lub dokumenty taxfree.

Etapy przygotowania projektu i produkcji

  • Przygotowanie projektu – Pomysł Klienta, plus sugerowane przez nas rozwiązania, ewentualne alternatywne koncepcje zaproponowane przez grafika, wycena, akceptacja przez Klienta, przygotowanie produkcji.
  • Przygotowanie – programów hafciarskich, matryc, folii lub papierów transferowych, zgodnie z zaakceptowanym przez Klienta projektem.
  • Produkcja – to efekt ścisłej współpracy grafika i technologa. Po zakończonym procesie znakowania (haft, nadruk) odzież poddawana jest szczegółowej kontroli jakości.
  • Wysyłka – moment, w którym setki kartonów i palet opuszczają naszą drukarnię i po logistycznej konfekcji ruszają w świat, by szybko i sprawnie trafić pod wskazane adresy.
  • Wiemy, że jeśli dobrze wykonamy powierzoną nam pracę, Klient na pewno do nas wróci.

Nasza historia

Wszystko zaczęło się to w 1993 roku. Wtedy kupiłem swój pierwszy w życiu komputer. Może to dzisiaj wydać się śmieszne, ale był on wyposażony w procesor 386 SX, z pamięcią operacyjną 2 mb i twardym dyskiem o bardzo dużej pojemności 130 mb! Aby dorobić parę groszy zacząłem przepisywać prace magisterskie (nie pisać za kogoś, ale przepisywać i edytować). W tamtych czasach studenci pisali ręcznie, a następnie korzystając z kalki, przepisywała je maszynistka. Dzięki temu mój nowoczesny „interes” rozwinął się na tyle, że po roku wraz ze mną przepisywało prace 10 osób. Byliśmy tak wyspecjalizowani, że pracę z języka rosyjskiego przygotowywała studentka filologii rosyjskiej, prace matematyczne student matematyki, a rysunki w autocadzie - student budownictwa. 

W pewnym momencie zaczęła się zwracać do mnie kadra uniwersytecka, by edytować publikacje naukowe do wydawnictw. Takie zainteresowanie nie pozostawiało mi wyboru, trzeba było zarejestrować firmę. Był to 2 października 1995 roku. Okazało się, że imiona Agnieszka i Rafał dają całkiem graficzną nazwę firmy.

Po skończeniu studiów w 1997 roku firmą zająłem się już całkiem na poważnie. Zatrudniłem pierwszego pracownika, księgowością zajęło się biuro rachunkowe. Coraz więcej zleceń pojawiało się na poligrafię i reklamę. Tak firma działała u mnie w domu, aż w roku 1998  przeprowadziliśmy się do wynajętego biura na olsztyńskim starym mieście. W firmie pracowały już 3 osoby. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych wybuchł tzw. kryzys rosyjski, sporo firm zbankrutowało, a Agraf szybko „przeprosił się” z poprzednią siedzibą i wrócił do domu. Tym razem pół budynku zostało przerobione na siedzibę firmy. Było nas już czworo. W grudniu 2004 roku wykupiliśmy lokal na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej i po remoncie w czerwcu 2005 roku znów się przeprowadziliśmy. Firma dalej się rozwijała i do działań związanych z reklamą, a przede wszystkim z poligrafią, w naszej ofercie coraz częściej pojawiała się odzież. Załogę firmy Agraf stanowiło już siedem osób.

W 2006 do naszego zespołu dołączył nasz pupil-maskotka, samochód Warszawa 223, mój równolatek. Auto idealnie wpasowało w nasz zespół i przemierzyło niemal sto tysięcy kilometrów ku chwale Agraf'u (dwa najodleglejsze punkty gdzie nasza Warszawa dojechała dzieli 4350km, to szkocki Edynburg i tatarski Kazań).

W 2011 zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem marki Promostars. Od tego czasu firma rozrosła się i zaczęła się w coraz większym stopniu specjalizować w znakowaniu i sprzedaży odzieży. Przestaliśmy mieścić się już w nie tak nowym lokum. Poza tym magazyn był trochę oddalony od biura. Sprzedaż rosła, my rośliśmy i szukaliśmy nowego miejsca do dalszego wzrostu.

W 2013 kupiliśmy działkę na olsztyńskich Dajtkach. Trzy lata później rozpoczęliśmy budowę. Miało to być docelowe miejsce marzeń dla naszej firmy z wygodnym biurem, magazynem, miejscami do parkowania (co nie jest w dzisiejszych czasach takie oczywiste) i możliwością rozbudowy. Przeprowadziliśmy się tam w 2017 roku. Budynek jest jednocześnie współczesny i tradycyjny, utrzymany w stylu warmińskim. Jest to miejsce nowoczesnej firmy, innowacyjnych pomysłów, ale także przyjazne miejsce dla pracowników i klientów, wśród zieleni i z własnym sadem. Otaczają nas obrazy namalowane przez naszych grafików. Projekty które tworzymy dla siebie każdego roku w końcu znalazły swój dom. Zajmujemy się znakowaniem odzieży, stosujemy różne techniki druku; sitodruk, druk cyfrowy Digiplast i DTG, sublimację, termotransfer oraz haft komputerowy. Mamy swoje własne studio graficzne. Nasz zespół tworzą profesjonalni rysownicy, graficy komputerowi i fotograficy. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie promocji i reklamy od poligrafii, przez wszelkiego rodzaju środki promocji. W swojej ofercie posiadamy również ceramikę, przede wszystkim kubki i filiżanki, które są doskonałym nośnikiem reklamy.

Jesteśmy dystrybutorem marki Porceline posiadającej bogatą ofertę kubków i filiżanek reklamowych. Od samego początku projektujemy i produkujemy indywidualne kalendarze firmowe. Prowadzimy szeroko pojęte kampanie internetowe - projektujemy serwisy internetowe, współpracujemy z Facebookiem, posiadamy status Partnera Google. Duża część naszych produktów idzie na eksport, przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej, ale także do Szwajcarii, Norwegii, Rosji, Ukrainy, czy na Białoruś.

Mamy duże doświadczenie w odprawach celnych, prowadzimy także sprzedaż TAX FREE. Posiadamy swój własny magazyn, dzięki czemu zamówienia realizowane są w krótszym terminie, nawet na następny dzień.

Nasza firma stara się pomagać potrzebującym. Co roku organizujemy imprezę „…to jak pomożecie?” w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomagamy fundacji „Zdążyć z Pomocą” oraz „Szlachetna Paczka”. Sponsorujemy Wydział Nauki o Środowisku Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, Rajd Rotor, Zlot Pojazdów PRL-u oraz Rajd Syren i Warszaw.

Rafał Sadowski