Nadruki i hafty

Na odzieży reklamowej Promostars  wykonujemy  nadruki  i hafty. Nadruk „puchnący”, wypukły czy wykonanie naszywek również  nie stanowi dla nas problemu. Do najpopularniejszych technik znakowania odzieży  reklamowej Promostars należą:

Nadruki:
Nadruk wykonywany metodą sitodruku bezpośredniego, sitodruku transferowego, wielokolorowy nadruk wykonany w technice CMYK, metoda HD –  nadająca nadrukowi wysokość i ostre krawędzie , Puff –  czyli nadruk puchnący, żel (przypominający efekt kropli wody).

Hafty:
Haft komputerowy – jest to szlachetna metoda znakowania odzieży reklamowej, która daje wrażenie profesjonalizmu oraz prestiżu. Wykonujemy również wypukły haft 3d, naszywki  i emblematy. Hafty stosujemy przede wszystkim na takiej odzieży jak: polary, kurtki i koszulki polo.

Poza standardowym znakowaniem możemy również wykonać i  wszyć metki i wszywki z logo, które dodatkowo wyróżnią  odzież firmową. Dysponujemy własną pracownią graficzną mieszczącą się w Olsztynie, w której przygotowujemy hafty oraz nadruki.

Sitodruk

Sitodruk

Najpopularniejsza metoda nadruku na odzieży. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na koszulki z wykorzystaniem specjalnych sit. Za pomocą naświetlania emulsji światłoczułej nanosimy na sita wzór, gdzie każdy kolor projektu wymaga osobno naświetlonego sita. Następnie za pomocą tzw. rakli przeciskamy farbę przez oczka sita. Nadruk musimy utrwalić termicznie. Do drukowania używa się najczęściej farb spotowych np. wg. wzornika farb PANTONE. Wykorzystując raster, istnieje możliwość wykonania sitodruku w przestrzeni barwnej CMYK czyli tak jak np. w druku offsetowym. Dzięki rastrowi można też uzyskać przejścia tonalne.

 

Technika sitodruku przeznaczona jest przedewszystkim do większych nakładów, w związku ze stosunkowo wysokimi kosztami naświetlania matryc.
Sitodruk można wykonać trwalszymi farbami rozpuszczalnikowymi, nie przepuszczają one jednak powietrza, tworząc ,,gumę” w przypadku większych powierzchni, lub farbami wodnymi, które są mniej trwałe.
IMG_7768
Istnieje możliwość wzbogacenia nadruków przy pomocy różnych dodatków takich jak:

High Density

Farby o wysokiej gęstości umożliwiają osiągnięcie trójwymiarowego efektu przy nadruku na odzieży, zachowując jednocześnie mocno zarysowane krawędzie wzoru. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy uwypuklić element wzoru lub zrobić nadruk imitujący fakturę.
High_density_1High_density_2High_density_3

Gel

Przezroczysta, trójwymiarowa warstwa farby, dająca efekt „połysku” na wzorze. Żel jest doskonały do odtwarzania np. kropelek wody osadzonych na butelce.

Puff

Ten rodzaj farby powiększa znacząco swoją objętość podczas wysychania, dając miękko zaokrąglony, trójwymiarowy rezultat. Dostępny jest w wersji dla farb wodnych oraz plastizolowych.
IMG_7619

Pearl

Małe. mieniące się cząsteczki zawarte w składzie farby, w sposób delikatny i niezwykle elegancki rozświetlają wybrane fragmenty nadruku.
Glow in the Dark
Niezwykła, błyszcząca w ciemności farba do specjalnych efektów, idealna na imprezy lub wyjątkowe promocje, na przykład w barach lub dyskotekach.
glow

Crystalina

Cząsteczki w farbie różnią się średnicą i dają migoczący efekt na przezroczystym podłożu.
crystalina

Reflective

Ta farba ma podobne właściwości do taśmy odblaskowej. Jest często wykorzystywana dla zapewnienia dodatkowej ochrony – na przykład przy nadruku odzieży roboczej dla grup zawodowych, takich jak policja czy straż pożarna.
reflective

Sugar

Migoczące drobinki w farbie rozświetlają wybrane elementy danego wzoru
Caviar Beads
Te malutkie przezroczyste kuleczki różnych rozmiarów i kolorów dają intrygujący efekt na wybranych elementach wzoru. Doskonały do tworzenia wrażenia mozaiki.
caviar_beads_simple_clip_image002

Farby wodne

To popularna w świecie mody i branży sportowej farba. Cienka warstwa farby jest miękka i elastyczna. Znakomicie komponuje się z kolorami pastelowymi. Nie polecany do odzwierciedlania kolorów Pantone, zapewnia jednak niezwykły efekt „miękkiego” nadruku. Są one mniej trwałe ale znacznie przyjemniejsze w dotyku.
IMG_7744 kopiawodny

Haft komputerowy

Hafty

Bardzo popularna technika, stosowana przede wszystkim na grubsze materiały np. koszulki polo, polary, bluzy, kurtki, torby, czapki. Aby zapobiec ściąganiu materiału dodatkowo stosuje się podkład z fizeliny. Haft najlepiej jest wykonywać na wykrojach – łatwiej jest wtedy naciągnąć tkaninę na specjalny tamborek. Haft jest metodą bardzo trwałą, szlachetną, dającą wrażenie profesjonalizmu, natomiast nie jest to metoda dobra do odzwierciedlenia drobnych szczegółów, zaawansowanych form graficznych, ponieważ jesteśmy tu ograniczeni grubością nici. Do dyspozycji mamy bardzo duży wybór kolorów nici, co pozwala to na niezwykle dokładne dobranie pożądanego koloru. Haft może być płaski lub wypukły, tak zwany 3D.

W przypadku np. Polarów haft jest jedyną dostępną formą znakowania. Haft może być bezpośredni lub wykonany na naszywkach. Koszt wykonania haftu komputerowego jest uzależniony od ilości uderzeń igły maszyny haftującej. Ilość uderzeń igły określa gęstość ściegu, zużycie nici, czas pracy maszyny. Przy wykonaniu haftu nie ma znaczenia ilość wykorzystanych kolorów. Do powyższych kosztów należy dodać jednorazowy koszt wykonania programu hafciarskiego, uzależniony od wielkości i stopnia skomplikowania. Projekt takiego haftu posiada tolerancję zmiany jego wielkości o +-10%. Przy większych zmianach należy wykonać nowy program.

DTG

Bezpośredni nadruk cyfrowy

Nieograniczona liczba kolorów, fotograficzna jakość, oraz możliwość wykonania przejść tonalnych to największe zalety druku bezpośredniego. Polega on na drukowaniu wzoru na specjalnej drukarce, w kolorach CMYK plus biel.  Nie wymaga przygotowywania matryc. Przeznaczona do niskich nakładów ze względu na stosunkowo wysoki koszt pojedynczego nadruku oraz niską wydajność drukarki. Ekonomiczny sposób na druk wielokolorowych wzorów przy zamówieniach o bardzo wielu różnych grafikach lub niewielkiej ilości sztuk. Zalecany szczególnie na białe T-shirty.

 

Impression_num_1Impression_num_3

FOLIE I PAPIERY TRANSFEROWE

Hot-stamping

Hot stamping- (termotransfer,lub hot-print) metoda ta polega na naniesieniu na nadrukowane podłoże specjalnej warstwy klejącej, na której umieszcza się folię hot-stampingową. Następnie, na skutek działania wysokiej temperatury, folia wgrzewana jest w materiał w miejscach, w ktorych miała styczność z warstwą klejącą. Metoda ta stosowana jest przede wszystkim w nadrukach błyszczących.

 

 

Flex

Technika znakowania polegająca na wgrzewaniu w materiał folii. Jedna z najbardziej trwałych technik znakowania, nadruk pracuje razem z tkaniną. Folię można zadrukowywać. Istnieją różne rodzaje folii np. carbon, perforowana, metaliczna, brokatowa czy luminescencyjna

Foil_3Foil_2

Flock

Trójwymiarowy efekt zdobienia o strukturze weluru pozwoli osiągnąć ciekawy i unikalny rezultat. Możliwy do naniesienia zarówno na bawełnę, poliester i czapki baseballowe.

Sublimacja

Technika druku umożliwiająca zdobienie białych koszulek wykonanych ze 100% poliestru. Wzór drukowany jest na specjalnym papierze transferowym, a następnie wgrzewany na tkaninę za pomocą prasy.

Naszywki i metki

Naszywki, metki

Naszywki tkane lub drukowane.

Alternatywa dla naszywek haftowanych umożliwiająca wykonanie mniejszych detali (metki tkane) oraz przejść tonalnych (metki drukowane). Nanoszenie na tekstylia za pomocą naszywania lub transferowania.

Metki żakardowe / tkane.

Wymiana istniejących metek na metki tkane z logo klienta sprawi, że produkty będą wyglądały jak dedykowana produkcja dla firmy. Doskonałe do tworzenia kolekcji tekstyliów dla klientów. Możliwe również doszywanie metek od wewnątrz lub na krawędziach produktów tekstylnych.

W odrużnieniu do haftu komputerowego wzór na metkach żakardowych powstaje w wyniku tkania wątku i osnowy, co daje możliwości dokładniejszego odwzorowania szczegułów. Metki żakardowe pozwalają na personalizację i tworzenie własnych linii odzieży. Zamawiane w dużych nakładach.

Metki drukowane.

Ekonomiczna alternatywa dla metek tkanych.

wszywka drukowana 2

INNE METODY ZNAKOWANIA

Inne metody znakowania

Laser

Nowatorska metoda zdobienia tekstyliów zarówno bawełnianych jak i poliestrowych, np. softshelli, Tshirtów lub polo. Pozwala na przechodzenie wzoru przez szwy, zamki, kieszenie oraz wykonanie wielkoformatowego zdobienia.

Dżety

Szklane lub metalowe dżety naniesione na wybrane elementy wzoru lub całe logo nadają koszulce modny i efektowny wygląd.

Rhinestuds_1Rhinestones_1