Nadruki i hafty

agraf-sitodruk-1.jpg

Na odzieży reklamowej Promostars wykonujemy znakowanie różnego rodzaju, w zależności od projektu, nakładu i rodzaju odzieży, możemy zaproponować nadruki DTG, sitodruki, termotransfery oraz hafty.

Przy wzorach wymagających dużej ilości kolorów, fotorealistycznej grafiki, lub personalizacji proponujemy nadruk cyfrowy. Polega on na drukowaniu wzoru na drukarce do tkanin, w kolorach CMYK plus biel. Przeznaczona do niskich nakładów ze względu na stosunkowo wysoki koszt pojedynczego nadruku oraz niską wydajność drukarki.

Większe ilości nadruków to specjalność sitodruku. Najpopularniejsza metoda nadruku na odzieży. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na koszulki z wykorzystaniem sit. Za pomocą naświetlania emulsji światłoczułej nanosimy na sita wzór. Każdy kolor projektu wymaga osobno naświetlonego sita. Następnie za pomocą tzw. rakli przeciskamy farbę przez oczka sita. Nadruk musimy utrwalić termicznie. Do drukowania używa się najczęściej farb spotowych, np. wg wzornika farb PANTONE. Wykorzystując raster, istnieje możliwość wykonania sitodruku w przestrzeni barwnej CMYK, analogicznie jak w druku offsetowym. Dzięki rastrowi można też uzyskać przejścia tonalne.

Grubsze materiały, np. koszulki polo, bluzy, kurtki, torby, ale także takie które z racji posiadanej struktury nie pozwalają na nadruk, takie jak polary, znakujemy haftem.

BEZPOŚREDNI NADRUK CYFROWY

DTG

Direct To Garment, nowoczesna metoda, pozwalająca fotorealistyczne grafiki przenieść na odzież w sposób trwały i ekonomiczny już od pojedyńczej sztuki. W przeciwieństwie do foli transferowych, czy nawet sitodruku, DTG jest przyjemniejsze w dotyku. Znakowaną odzież nalepiej prać w temperaturze do 40oC, wywróconą na lewą stronę

SITODRUK

Farby plastizolowe

Największą grupę farb spośród wszystkich innych dostępnych na rynku, stanowią farby plastizolowe, ich skład jest gwarantem wysokiej trwałości oraz bardzo dobrego odwzorowania barwowego farb spotowych, np. wg wzornika farb PANTONE, a przy tym skutecznie kryją tkaniny, zarówno białe jak i kolorowe, dobrze znoszą pranie nawet w wysokich temperaturach, nawet do 90°C

Farby wodne

Niegdyś jedne z najpopularniejszych farb stosowanych w sitodruku - farby wodne, które ze względu na wysoki poziom rozcieńczalności nieco słabiej kryją tekstylia w porównaniu do standardowych nadruków realizowanych przy wykorzystaniu farb plastizolowych, ale zapewniają satysfakcjonujący poziom odporności na pranie w temperaturach do około 60°C.

Wywab

Niestandardowa metoda, polegająca na usuwaniu barwnika z włókien materiału. Jest to zdecydowanie najbardziej trwały sposób znakowania, niestety bez możliwości wyboru koloru samego wzoru, jak i ograniczenia kolorów odzieży tylko do ciemnych barw. Ze względu na stosowanie coraz większej liczby dodatków syntetycznych różne partie odzieży mogą wywabić się w różnym stopniu.

Puff

Farba po nadrukowaniu, pod wpływem temperatury, puchnie, dając trójwymiarowy efekt, idealnie podkreślając detale w projekcie.

Hight Density

Podobnie jak w przypadku farb „PUFF”, Hight Density, ma za zadanie stworzyć wrażenie trójwymiarowości. To co je różni to krawędź tej wypukłości, która w tym przypadku nie jest tak obła.

Farby fosforyzujące

jest to rodzaj farb, które „świecą w ciemności”, w normalnym świetle przyjmują zwykły kolor – zielony, żółty, różowy, natomiast w ciemności są bardzo dobrze widoczne.

Farby odblaskowe

są to farby rzucające się w oczy neonowym kolorem. Odbijają światło, które pada na nadruk. Farby te doskonale sprawdzą się w znakach firmowych oraz detalach w nadruku.

HAFT

Haft komputerowy

Bardzo popularna technika, stosowana przede wszystkim do przeniesienia logotypu, lub innej nie skomplikowanej informacji na odzież. Haft jest metodą bardzo trwałą, szlachetną, dającą wrażenie profesjonalizmu. Nie jest to jednak technika dobra do odzwierciedlenia drobnych szczegółów i zaawansowanych form grafi cznych, ponieważ jesteśmy tu ograniczeni grubością nici.

Haft 3D

Haft wypukły – ciekawsza i bardziej modna wersja. Umożliwia haft w kilku płaszczyznach dla uatrakcyjnienia wyglądu wzoru.

Naszywki haftowane

Naszywki z haftem umożliwiają naniesienie logo w większość miejsc niedostępnych dla innych technik zdobień.

FOLIE, PAPIERY TRANSFEROWE

Termotransfer

Nadruk sitodrukiem nanoszony jest na folię transferową, ta następnie wgrzewana jest w tkaninę. Najważniejszą zaletą foli transferowych jest umożliwienie znakowania w trudno dostępnych miejscach, ponadto aplikacje mogą zawierać też więcej kolorów niż nadruk bezpośredni, także błyszczących i metalicznych.

Termotransfer cyfrowy

Metoda zbliżona do bezpośredniego znakowania DTG. Technika umożliwiająca zastosowanie pełnej palety kolorów, pozwala to umieszczać fotorealistyczne wzory w miejscach niedostępnych dla drukarek.. Projekt jest drukowany na papierze lub foli, a następnie wgrzewany jest w materiał.

Sublimacja

Technika druku umożliwiająca zdobienie jasnych poliestrowych koszulek. Wzór drukowany jest na papierze transferowym, a następnie wgrzewany w tkaninę, barwiąc  samo włókno i nie zatykając "porów", dzięki czemu nadruk podobnie jak reszta tkaniny oddycha, czyniąc tą metodę idealną do odzieży sportowej.

FLEX

Technika znakowania polegająca na wgrzewaniu w materiał folii. Jedna z najbardziej trwałych technik znakowania, nadruk pracuje razem z tkaniną. Folię można zadrukowywać. Istnieją różne rodzaje folii, np. carbon, folia perforowana, metaliczna, brokatowa, czy luminescencyjna.

FLOCK

Lekko trójwymiarowy efekt o fakturze zamszu. Możliwy do naniesienia zarówno na bawełnę, poliester czy też czapki baseballowe.

Metki żakardowe

Metki tkane z logotypem klienta sprawią, że produkt będzie wyglądał jak dedykowana produkcja dla firmy. Możliwe również doszywanie metek od wewnątrz lub na krawędziach odzieży. W odróżnieniu do haftu komputerowego wzór na metkach żakardowych powstaje w wyniku tkania wątku i osnowy, co daje możliwości dokładniejszego odwzorowania szczegółów.

Metki drukowane

Alternatywa dla metek żakardowych, tańsza, ale i mniej trwała.

Zawieszki kartonowe

Wykonujemy także zawieszki papierowe, opakowania jednostkowe lub zadrukowane woreczki poliestrowe.