Nasze studio graficzne oprócz projektu zaproponuje również najbardziej odpowiedni sposób przeniesienia go na materiał. Możliwości jest wiele. W zależności od rodzaju odzieży, projektu i nakładu wykonujemy nadruki DTG, sitodruki, termotransfery oraz hafty komputerowe. Są to nowoczesne technologie, które zapewniają bardzo wysoką jakość nadruków. Oto krótki przewodnik po metodach znakowania.

BEZPOŚREDNI NADRUK CYFROWY

DTG
Direct To Garment to bardzo nowoczesna technologia, druku cyfrowego wykonywane bezpośrednio na tekstyliach. Metoda ta znakomicie oddaje głębie kolorów, dzięki temu nadruk jest bardzo intensywny i efektowny, a do tego bardzo trwały. Pozwala nam drukować na materiale zdjęcia niemal z fotograficzną dokładnością. Na cenę nadruku nie wpływa ilości kolorów występująca w projekcie, jedynie ogólna ilość znakowanej odzieży.
SITODRUK
Najpopularniejsza technika druku polegająca na ręcznym lub mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą rakla przez formę drukarską sporządzoną na specjalnym sicie. Sito to pokryte jest emulsją, na której odwzorowany jest drukowany obraz. Przeciskana farba przechodzi przez te obszary sita, które nie są pokryte emulsją. Ze względu na konieczność indywidualnego przygotowania matrycy do każdego zlecenia, metoda ta jest najbardziej opłacalna przy dużych nakładach.

Farby plastizolowe
Największą grupę farb, spośród wszystkich innych dostępnych na rynku, stanowią farby plastizolowe. Ich skład jest gwarantem wysokiej trwałości oraz bardzo dobrego odwzorowania barwowego farb spotowych, np. wg wzornika farb PANTONE, a przy tym skutecznie kryją tkaniny zarówno białe, jak i kolorowe, dobrze znoszą pranie w wysokich temperaturach, nawet do 90°C. Ponadto dają możliwość uzyskania różnych, ciekawych efektów np. odbijania światła, efekt lustra, czy też efekt przypominający nieco trójwymiar.

Farby wodne
Niegdyś jedne z najpopularniejszych farb stosowanych w sitodruku, farby wodne, które, ze względu na wysoki poziom rozcieńczalności, nieco słabiej kryją tekstylia w porównaniu do standardowych nadruków, realizowanych przy wykorzystaniu farb plastizolowych. Zapewniają jednak satysfakcjonujący poziom odporności na pranie w temperaturach do około 60°C.

Wywab
Jest to niestandardowa metoda, polegająca na usuwaniu barwnika z włókien materiału. Stanowi zdecydowanie najbardziej trwały sposób znakowania, niestety bez możliwości wyboru koloru samego wzoru. Pewnym minusem są też ograniczenia kolorów odzieży tylko do ciemnych barw. Ze względu na stosowanie coraz większej liczby dodatków syntetycznych, różne partie odzieży mogą wywabić się w różnym stopniu.

Puff
Farba po nadrukowaniu, pod wpływem temperatury, puchnie, dając trójwymiarowy efekt, idealnie podkreślając detale w projekcie.

Hight Density
Podobnie jak w przypadku farb „PUFF”, Hight Density, ma za zadanie stworzyć wrażenie trójwymiarowości. To co je różni, to krawędź tej wypukłości, która w tym przypadku jest mniej obła.
HAFT

Haft komputerowy
To najchętniej wybierana technika znakowania odzieży, pozwala na dokładne odwzorowanie projektu oraz zapewnia ogromną precyzję, trwałość i jakość zdobienia. Nie niszczy się podczas wielokrotnego prania czy prasowania, a kolory nici nie płowieją. Hafty nanoszone na ubraniach sprawiają, że produkty wyglądają elegancko i profesjonalnie.

Haft 3D
Metoda ta wykorzystuje specjalistyczne pianki, które uwypuklają ściegi tworząc trójwymiarowe wzory. Cechuje się ona dużą precyzją wykonania i eleganckim wykończeniem. To ciekawsza i bardziej modna wersja haftu, która nadaje ubraniom oryginalności i unikatowości.

Naszywki haftowane
Naszywki haftowane stosuje się przede wszystkim w przypadku znakowania drobnych elementów znajdujących się na odzieży posiadającej specyficzną strukturę. Metodę tę uznaje się za jedną z najtrwalszych metod znakowania, między innymi dlatego, że jest odporna na wysokie temperatury.
FOLIE, PAPIERY TRANSFEROWE

Termotransfer
Nadruk sitodrukiem nanoszony jest na folię transferową, ta następnie wgrzewany w tkaninę. Najważniejszą zaletą folii transferowych jest umożliwienie znakowania w trudno dostępnych miejscach. Ponadto aplikacje mogą zawierać dużo więcej kolorów niż nadruk bezpośredni, również błyszczących i metalicznych.

Termotransfer cyfrowy
Jest to metoda zbliżona do bezpośredniego znakowania DTG. Technika umożliwia zastosowanie pełnej palety kolorów, co pozwala umieszczać fotorealistyczne wzory w miejscach niedostępnych dla drukarek. Projekt jest drukowany na papierze lub folii, a następnie wgrzewany w materiał.

Sublimacja
To technika druku umożliwiająca zdobienie jasnych poliestrowych koszulek. Polega ona na wtopieniu pigmentu w strukturę materiału. Barwione jest w ten sposób samo włókno, co nie powoduje zatykania „porów”. Dzięki temu nadruk, podobnie jak reszta tkaniny, oddycha, czyniąc tę metodę idealną dla odzieży sportowej.
Flex
Metoda ta wykorzystywana jest zarówno w przypadku zdobień jedno-, jak i wielokolorowych. Folia aplikowana jest poprzez wgrzanie jej w materiał w wysokiej temperaturze, dzięki czemu charakteryzuje się dużą trwałością. Zapobiega kruszeniu się nadruku, jest odporna na ścieranie i pranie oraz doskonale kryje powierzchnię.

Flock
Dzięki tej metodzie tworzy się nadruki z delikatnym meszkiem, które w dotyku przypominają zamsz. Nadruki wykonywane w tej technice powstają poprzez wycięcie wzoru z materiału termotransferowego i wgrzanie go w tkaninę. Najczęściej stosuje się ją do projektów jednokolorowych. Jej największymi zaletami są trwałość i doskonałe krycie drukowanej powierzchni.
Metki żakardowe
Metki tkane z logotypem klienta sprawią, że produkt będzie wyglądał jak dedykowana produkcja dla firmy. Możliwe jest również doszywanie metek od wewnątrz lub na krawędziach odzieży. W odróżnieniu do haftu komputerowego wzór na metkach żakardowych powstaje w wyniku tkania wątku i osnowy. Daje to możliwość dokładniejszego odwzorowania szczegółów.

Metki drukowane
Stanowią świetną alternatywę dla metek żakardowych. Metoda ta jest tańsza, lecz jednocześnie mniej trwała.

Zawieszki kartonowe
Wykonujemy również indywidualne zawieszki papierowe, spersonalizowane opakowania jednostkowe (pudełka, kartony) oraz zadrukowane woreczki poliestrowe.