W1 – Maseczka dwuwarstwowa z kieszonką na dodatkowy filtr. Wielokrotnego użytku. Obydwie warstwy wykonane z 100% bawełny o gramaturze 140g/m2. Materiał maski ma certyfikat Oeko-Tex. Maseczkę można prać wielokrotnie w temperaturze powyżej 60˚C. Możliwość wykonania nadruku na maseczce. Nie jest to wyrób medyczny.

W2 – Maseczka dwuwarstwowa wielokrotnego użytku. Kieszonka na dodatkowy filtr. Jedna warstwa – 100% bawełny (140g/m2), 2 warstwa 100% polipropylenu. Materiał maski ma certyfikat Oeko-Tex. Maseczkę można prać wielokrotnie w temperaturach powyżej 60˚C. Możliwośc nadruku na maseczce. Nie jest to wyrób medyczny.

W3 - Maseczka dwuwarstwowa. Maseczka z kieszonką na dodatkowy filtr. Maseczka jest wielokrotnego użytku. Obydwie warstwy wykonane z 100% polipropylenu. Maseczkę można prać wielokrotnie w temperaturze powyżej 60˚C. Na maseczce możemy wykonać nadruk. Nie jest to wyrób medyczny.

agraf-maska-bb1.jpg

BB – Maseczka jednowarstwowa do wielokrotnego stosowania. Skład: 65% poliester, 35% bawełna. Gramatura materiału – 200 g/m2. Wymiary: 19x9 cm. Maseczka jest produkowana w kolorach: białym, czarnym, szarym, niebieskim i zielonym. Istnieje możliwość nadruku na maseczce w formie niespieralnej zgrzewki. Maseczkę można prać wielokrotnie w temperaturach powyżej 60˚C. Nie jest to wyrób medyczny.

agraf-maska-bb2.jpg agraf-maska-bb3.jpg agraf-maska-bb4.jpg

agraf-maska-maskPROTECT+.jpg

maskPROTECT+ – Maseczka bawełniana (100%) z niewymienialną wkładką z fizeliny. Maska jest wielokrotnego użytku. Można prać w temperaturze powyżej 60˚C. Nie jest to wyrób medyczny.

Przyłbica ochronna AS-K – Przyłbica  ochronna  wykonana  z materiału  PET-0,5 mm. Przejrzystość widzenia 90-95%. Przyłbica  posiada opaskę dystansową  zapewniającą cyrkulację powietrza. Rozmiar przyłbicy uniwersalny. Zalecana do używania  razem z maseczką na twarz i nos, co zwiększa ochronę.

Przyłbica ochronna  Explo – przyłbica wysokiej  jakości  wykonana z materiału PET oraz PCV 1mm. Wymiary 33/25 cm. Przyłbica  odporna na środki dezynfekujące z alkoholem.  Posiada  specjalną wstawkę usztywniającą, piankę do ochrony skóry w miejscu  styku z czołem. Przyłbica posiada  gumę z możliwością regulacji. Jest ona  elastyczna i nie uciska  głowy. W porównaniu  ze zwykłą gumą nie rozciąga się i nie  traci swoich właściwości. Specjalna przestrzeń między  szybą a pianką na czole gwarantuje cyrkulację,  dzięki czemu maska  nie paruje.

Zalecenia WHO dotyczące używania maseczek:

  • maseczki skutecznie chronią tylko wtedy, gdy są właściwie używane, co oznacza m.in. towarzyszące ich noszeniu częste i dokładne mycie rąk - z użyciem mydła lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu (ręce należy umyć m.in. przed założeniem maseczki),
  • zakładając maseczkę dokładnie zakryj nią usta i nos, tak aby nie było szpar pomiędzy maseczką a powierzchnią twarzy,
  • unikaj dotykania maseczki, którą nosisz na twarzy, a jeśli to ci się zdarzy - umyj ręce,
  • zmień maseczkę na nową wtedy, kiedy stwierdzisz, że jest już mocno zawilgocona,
  • Zużytą maskę należy zamknąć w pojemniku lub szczelnej torebce i wyrzuć do kosza na odpady, albo wyprać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Po zdjęciu maski także zalecane jest zadbać o higienę dłoni.
  • zdejmując maseczkę rób to tak, aby dotykać jej tylko „od tyłu” (czyli za gumki / sznureczki mocujące), unikając dotykania jej przedniej części - po czym koniecznie umyj ręce.