Firma Agraf od samego początku związana jest z branżą piwowarską. Jeszcze w latach 90'tych współpracowaliśmy z Browarem Warmińsko-Mazurskim Jurand. Właściciele browaru zlecili naszej firmie całościową kampanią wizerunkowo-reklamową. Browar za jej pomocą chciał odciąć się od piw gorszej jakości warzonych w czasach BWM. Nowy piwowar z Niemiec, nowe piwa wysokiej jakości pod nowymi nazwami, z nową szatą graficzną. To właśnie nasza firma projektowała etykiety znane z butelek piw: Mazurskie, Żagiel i Jurand Mocny. Drukowaliśmy etykiety Jurand Pils, Jurand Light, Jurand Mocny, Jurand Premium, Mazurskie i Żagiel. Poza etykietami dla browaru powstały szklanki, otwieracze i podstawki, czyli popularne „wafle”. Więc jeśli w swoich zbiorach posiadasz te birofilia, to zapewne wykonała je właśnie firma Agraf. Projektowaliśmy i drukowaliśmy ulotki, kalendarze, plakaty, banery i flagi reklamowe. Ponadto dla browaru Jurand wykonaliśmy koszulki polo z haftem loga Jurand, bezrękawniki z haftowaną naszywką oraz koszulki z nadrukiem wykonane metodą sitodruku.

Jurand haftowana naszywkaLogotyp piwa Mazurskie browaru JurandEtykieta piwa Jurand Mocne
Browar Jurand szklankiEtykieta piwa Mazurskie - JurandKalendarz podkładowy browaru Jurand

Po zamknięciu browaru w 2007, nastał okres piwnej smuty. Na szczęście jak wszystko co złe, trwał krótko. W 2009 roku zrealizowaliśmy pełną kampanię reklamową nowo powstałego sklepu "Piwa Regionalne”. Zlecenie obejmowało stworzenie charakterystycznego wizerunku sklepu. Podkreślenie szerokiej oferty zawierającej ponad 300 unikatowych gatunków piwa. Stworzyliśmy logo oraz pełną koncepcję wizualną, interaktywną stronę internetową oraz liczne kampanie promocyjne realizowane poprzez Facebook i Google Adwords.

Projekt strony internetowej sklepu Piwa RegionalneTora na piwo sklepu Piwa Regionalne

Parę lat później nastała rewolucja piwna, w której Agraf wziął udział. Współpracowaliśmy między innymi z browarami domowymi. Ci piwni pasjonaci, których wciąż przybywa, zamawiali u nas projekty oraz druk etykiet, czy koszulek z logo browaru. Prezentujemy wykonane przez nas etykiety i koszulkę z nadrukiem, wykonanym w technice termotransferu, olsztyńskiego domowego Browaru Bociana. Nadruk został wykonany na koszulce Promostars Premium dwa lata temu. Właściciel wciąż regularnie ją użytkuje, co widać na zdjęciach.

Etykiety domowy Browar BocianaKoszulka domowego Browaru BocianaEtykiety domowy Browar BocianaEtykiety domowy Browar Bociana

Etykieta piwa Treściwe - Warmińskie Browar ParowyDla Warmińskiego Browaru Parowego zaprojektowaliśmy etykietę na piwo Treściwe. Ilustracja w stylistyce ryciny przedstawia tradycyjny browar z XIX w.

Opakowanie gry Beer PongOpakowanie, które zaprojektowaliśmy dla producenta gry towarzyskiej Beer Pong.

Rozwój środowiska piwowarskiego w Olsztynie zaowocował podjęciem współpracy z Warmińsko-Mazurskim oddziałem terenowym Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Dla członków oddziału wykonaliśmy koszulki z indywidualnym nadrukiem. Nadruki wykonaliśmy na koszulkach Promostars Heavy, metodą sitodruku. Od lat również wykonujemy koszulki i gadżety na Warmiński Konkurs Piw Domowych.

Koszulka Warmińskiego Konkursu Piw DomowychKoszulka Warmińsko-Mazurskiego oddziału terenowego Poskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

W 2020 roku firma Agraf podjęła współpracę z centralą Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, jednego z największych stowarzyszeń w kraju. Członkom stowarzyszenia oferujemy bardzo atrakcyjne warunki współpracy. Zarówno w zakresie projektowania przez nasze studio graficzne, jak i produkcji gadżetów, kalendarzy, kubków, czy odzieży reklamowej z logo bądź grafiką browaru domowego lub komercyjnego.

Agraf i PSPD
Zapraszamy do współpracy!