Warszawa na Europejskim Rajdzie Syren i Warszaw Nekla-Mińsk 2019

Warszawa na Europejskim Rajdzie Syren i Warszaw Nekla-Mińsk 2019


Warning: Use of undefined constant ikona6 - assumed 'ikona6' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer86651/public_html/dev/agraf/wp-content/themes/agraf/single15.php on line 30
Warszawa na Europejskim Rajdzie Syren i Warszaw Nekla-Mińsk 2019

Na Rajdy Syren i Warszaw jeździmy już od 10 lat. Tym razem celem była Białoruś. Pierwszym celem było Grodno, miasto Elizy Orzeszkowej, uwielbiane przez Stefana Batorego. Następnie Stare Wasiliszki, czyli miejsce narodzin i młodości Czesława Niemena. Nowogródek w którym wychował się Adam Mickiewicz, zamek w Mirze. Stolica państwa Mińsk przywitała nas wielkomiejskim bogactwem, przynajmniej w porównaniu do reszty kraju. Na Linii Stalina spotkaliśmy fascynatów rekonstruujących militarne pamiątki przeszłości. Uroczysko Kuropaty przypomniało nam, że kraj to nie tylko czystość, nie tylko serdeczność ludzi, ale także dyktatura. Pokazało to nam co znaczy władza w jednych rękach, co znaczy brak demokracji, brak wolnego słowa. Zamek w Nieświerzu bogactwem pokazywał, że Radziwiłowie byli jednym z największych rodów w Europie. Brześć ze swoją Twierdzą pokazał kolejne losy tej części Europy przechodząc z rąk rosyjskich do radzieckich, do polskich, niemieckich, znowu radzieckich i znowu niemieckich, następnie radzieckich, by po rozpadzie ZSRR stać się twierdzą białoruską.
Wszystkie pojazdy walczyły dzielnie, psuły się, reperowano je na bieżąco, trafiały na lawetę, przez wieczór znowu trafiały do “żywych” i jechały dalej. Po tej wyprawie nasza Warszawa w dalszym ciągu nie należy do “Ekskluzywnego Klubu Laweciarzy”. Kto choć raz był to wie, że Rajd Syren i Warszaw to film drogi, to mijane krajobrazy, zadziwieni ludzie, to Warszawy, Syreny i inne zabytkowe samochody po widnokrąg na drodze. To wreszcie zapach wiosny, bzu, jabłoni wymieszanych z mixolem. Wierzcie mi, za tym tęsknimy przez następne dwa lata nim znowu nie pojedziemy na następny Rajd.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/platne/serwer86651/public_html/dev/agraf/wp-content/themes/agraf/single15.php on line 54

Zobacz również

Kontakt

AGRAF – Odzież Reklamowa

10-802 Olsztyn
ul. Sielska 14B

tel. 89 522 93 80
tel. 89 527 34 74
tel. kom. 609 803 066

e-mail: agraf@agraf.net.pl
www: agraf.net.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 8-16.

Masz pytania?
Polecamy
Odzież reklamowa Promostars Kubki reklamowe, kubki z nadrukiem kalendarze reklamowe

Administratorem danych osobowych jest Agraf Rafał Sadowski, 10-802 Olsztyn, ul. Sielska 14 B. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.

Zamknij