RAJD NEKLA – WILNO – RYGA

RAJD NEKLA – WILNO – RYGA

To było jak wyzwanie, które należało podjąć. Wyjazd do Rygi przez Wilno, przejechanie prawie 2.000 kilometrów, to raczej niewykonalne, ale przecież Syrenki i Warszawy były 2 lata temu w Paryżu, to jak oni mogli to my też możemy. Na szczęście ktoś zrezygnował i znalazło się wolne miejsce na wyjazd.

Wszystkim rządziła Danusia i dbała by ludzi nie było za dużo, by kolumna pojazdów nie była za długa (taka wyprawa to prawie 100 osób i 35 pojazdów), a w czasie rajdu byśmy mieli gdzie spać i co jeść. Klub Miłośników Syren i Warszaw z Nekli (link https://www.syrena.nekla.pl/) organizował już V Europejski Rajd.

Pierwszy nasz etap to Olsztyn – Suwałki, nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Starym Folwarku. Rano pobudka i już jesteśmy na Litwie, kierunek Druskienniki, zwiedzamy muzeum komunizmu „Gruto Parkas” (wszak nasze pojazdy kapitalistyczne nie są), Stalin, Lenin, Breżniew no i polski akcent w postaci Dzierżyńskiego, następnie zamek w Trokach i dalej kierunek Wilno.

Do Wilna dotarliśmy po południu, przed Domem Polskim, w którym  mieliśmy nocleg, wystawa naszych pojazdów, na którą przyszło wielu mieszkańców miasta, a potem Wilno by night, Polaków nocne rozmowy…

Cały następny dzień zwiedzanie miasta; Rosa, Ostra Brama, Wieża Giedymina… Skoro świt pobudka i jazda, odgłos silników, chmury dymu, kierunek Łotwa. Po drodze zajeżdżamy na Górę Krzyży. Wrażenie niesamowite, ludzie stawiają krzyże w różnych intencjach, a że świat nie jest doskonały to krzyży są miliony…

Granicy oczywiście nie ma, za to Łotwa przywitała nas masą dziur w drogach, ale ludzie serdeczni i rosyjskojęzyczni. Nocleg na kempingu pod Rygą, morze, nocne Polaków rozmowy… Następnego dnia jedziemy do Rygi, a miasto zupełnie inne od Wilna, czuć hanzeatyckie poukładanie, bardziej germańskie niż słowiańskie, muzeum motoryzacji (eksponaty prywatne, ale pokazywane dla wszystkich w muzeum), dużo akcentów z ZSRR, Pobiedy, Wołgi, Ziły, Żiguli, ale nie tylko.

Rano powrót na Litwę, po przykrej sytuacji z wybitą szybą w Syrence lądujemy w Pałandze. Parę samochodów ma wyjęte silniki, widać, że jest źle… Nazajutrz wszystkie pojazdy jadą o własnych siłach (wprawne ręce, części zamienne i entuzjazm zrobił swoje), lądujemy znowu w Polsce w Starym Folwarku.

Rano My jedziemy do Olsztyna, reszta do Nekli. Wspomnienia zostaną chyba do końca życia, niesamowici ludzie w niesamowitych maszynach, no i Warszawka Agrafka nie zawiodła.

Zobacz również

 • Relacja z XXII Finału WOŚP

  Relacja z XXII Finału WOŚP

  Już 5. raz z kolei, w ramach  Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowaliśmy naszą imprezę „… to jak pomożecie?”. Pomimo paskudnej pogody zgromadziła ona tłumy ludzi …

 • Podziękowania dla Agencji Reklamowej AGRAF

  Podziękowania dla Agencji Reklamowej AGRAF

  Otrzymaliśmy podziękowania od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udział w 19. Finale. Przypomnijmy – 9 stycznia Agencja Reklamowa Agraf wraz z Klubem Miłośników Weteranów Rotor …

 • Certyfikat autoryzowanego dystrybutora Promostars i Geffer

  Certyfikat autoryzowanego dystrybutora Promostars i Geffer

  Przedstawiamy certyfikat potwierdzający, że firma Agraf jest autoryzowanym dystrybutorem marek Promostars i Geffer. 29 października odbyło się szkolenie dotyczące zbliżającej się kolekcji na rok 2015. …

 • Kubek firmy Telekom

  Kubek firmy Telekom

  Prezentujemy kubek, który zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy dla firmy Telekom z branży telekomunikacyjnej. Grafika, będąca również projektem kalendarza, pojawia się dopiero po zalaniu kubka gorącą wodą.

Kontakt

Agencja Reklamowa AGRAF

10-802 Olsztyn
ul. Sielska 14B

tel. 89 522 93 80
tel. 89 527 34 74
tel. kom. 609 803 066

e-mail: agraf@agraf.net.pl
www: agraf.net.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 8-16.

Masz pytania?
Polecamy
Odzież reklamowa Promostars Kubki reklamowe, kubki z nadrukiem kalendarze reklamowe

Administratorem danych osobowych jest Agraf Rafał Sadowski, 10-802 Olsztyn, ul. Sielska 14 B. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności.

Zamknij