Książki, czasopisma

Książki, czasopisma

Książki, czasopisma

Czasopismo to wydawnictwa o charakterze cyklicznym wydawane w różnych formach i nakładach, pojęcie to możemy podzielić w zależności na częstotliwość ukazywania się na periodyk ukazujący się regularnie czyli dziennik, tygodnik, dwutygodnik, miesięcznik, dwumiesięcznik, kwartalnik, półrocznik i rocznik, czasopismo ukazujące się nieregularnie to aperodyk. Ze względu na charakter czasopisma możemy je podzielić na między innymi almanachy, annały, gazety, magazyny, popołudniówki, tabloidy, ziny, żurnały.

 

Biuletyn to szczególna odmiana czasopisma w większości niskonakłądową wydawana wewnętrznie przez firmy, stowarzyszenia, instytucje, organizacje.

 

Książka to wydawnictwo o charakterze trwałym o wielu stronach połączonych grzbietem. Okładka książki może być twarda, przeważnie jest to okleina z cienkiego papieru kredowego laminowanego folią błyszczącą lub matową kaszerowaną na sztywną tekturę introligatorską. Może być także okładka miękka w większości przypadków wykonana z kartonu jednostronnie powlekanego ze wzmocnionymi włóknami o gramaturze 280-350 g/m2. Środek książki drukuje się zarówno na papierze kredowanym (często w przypadku wydań albumowych z ilustracjami) jak i offsetowym. Papie kredowany daje nam możliwość prezentacji ostrych i wyraźnych zdjęć, natomiast papier offsetowy powoduje przyjemniejsze czytanie długich tekstów, bez refleksów od błyszczącej powierzchni papieru. Środek ksiąąki drukujemy na papierze o gramaturze 70 – 170 g/m2.

 

 

ZOBACZ NASZE ARCHIWALNE REALIZACJE

Zobacz również

  • Ulotki, plakaty, katalogi

    Ulotki, plakaty, katalogi

    Katalogiem nazywamy wielostronicową prezentacje produktów, usług. Okładkę wykonujemy w większości przypadków z grubszego papieru (170 – 350 g/m2) niż strony wewnętrzne (80 – 170 g/m2). …

  • Segregatory, teczki

    Segregatory, teczki

    Segregator służy do porządkowania materiałów firmowych, ofert, cenników ale także do archiwizacji dokumentów. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w biurze, ale coraz częściej jako “organizer” na wszelkiego rodzaju …

Kontakt

Agencja Reklamowa AGRAF

10-802 Olsztyn
ul. Sielska 14B

tel. 89 522 93 80
tel. 89 527 34 74
tel. kom. 609 803 066

e-mail: agraf@agraf.net.pl
www: agraf.net.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 8-16.

Masz pytania?
Polecamy
Odzież reklamowa Promostars Kubki reklamowe, kubki z nadrukiem kalendarze reklamowe
Contact Form Shortcode Error: Form 1 does not exist Zamknij